Wypożyczenie samochodu w kilku prostych krokach

Wypożycz samochód - obraz

Jak już wielokrotnie zaznaczaliśmy na naszym blogu, wynajęcie samochodu z naszej wypożyczalni jest niezwykle proste i cała procedura mieści się zaledwie w kilku prostych krokach. Dziś dokładnie ją przedstawimy oraz opiszemy krok po kroku, jakie należy spełnić formalności, aby móc wypożyczyć samochód. Zachęcamy do lektury!

Wybór samochodu oraz wizyta w oddziale wypożyczalni

Na początku swojej drogi do skorzystania z usług wypożyczalni samochodów, warto jest się zapoznać z ofertą wybranej firmy, z jej cennikiem oraz wybrać konkretny, interesujący nas model. Możesz też się upewnić, że wybrany samochód faktycznie jest obecnie dostępny do wypożyczenia oraz dokonać jego rezerwacji. Za dokonanie rezerwacji samochodu w naszej wypożyczalni nie pobieramy żadnej opłaty! Następnie musimy udać się do oddziału wypożyczalni, przedstawić swoje dokumenty oraz podpisać umowę wynajmu auta.

Umowa wypożyczenia samochodu

W podpisywanej umowie znajdują się dane osobowe wynajmującego, wraz z miejscem zamieszkania. Oczywiście, żeby móc wynająć samochód zostaniemy poproszeni przez pracownika wypożyczalni o okazanie prawa jazdy. Nie możemy bowiem wynająć samochodu, jeżeli nie mamy ważnych uprawnień do jego prowadzenia. Oprócz tego musimy mieć ze sobą także dokument tożsamości, czyli dowód osobisty lub paszport oraz kartę kredytową lub kartą debetową. Wszystkie okazane przez nas dokumenty zostaną skserowane i dołączone do umowy. Przy wynajmie krótkoterminowym, czyli na kilka godzin lub dni, koszt wynajmu auta opłacany jest z góry podczas odbioru samochodu.

Pamiętaj, żeby dokładnie obejrzeć samochód!

Korzystając z wypożyczalni samochodów, powinniśmy mieć zagwarantowane, że wypożyczane przez nas auto znajduje się w idealnym stanie technicznym, jest po przeglądzie oraz posiada aktualne ubezpieczenie. Jest to obecnie standard obowiązujący we wszystkich wypożyczalniach, oczywiście także w naszej. Pomimo to zaleca się zawsze przed odebraniem samochodu, dokładnie sprawdzić, czy posiada on wszystkie niezbędne dokumenty oraz czy nie ma na nim widocznych żadnych uszkodzeń czy rysek. Jeżeli coś zauważymy, koniecznie należy to zgłosić pracownikowi, który nas obsługiwał. Warto także na wszelki wypadek zrobić zdjęcie, żeby nikt nam potem nie chciał przypisać winy.

Oddaj samochód w takim stanie, jak go odebrałeś

Przy korzystaniu z wypożyczalni samochodowej istnieje jeszcze jedna zasada, która musimy przestrzegać, mianowicie musimy oddać samochód w takim stanie, jak żeśmy go odebrali. Powinniśmy więc dokładnie wyczyścić jego wnętrze oraz go zatankować.