Długoterminowy wynajem samochodów jako rozwiązanie dla firm

wynajem samochodu

Wiele firm stoi przed dylematem, w jaki sposób zapewnić sowie wystarczająco dużą flotę samochodów. Jeszcze kilka lat temu jedyną logiczną możliwością był zakup samochodów w leasingu. Dziś jednak właściciele firm coraz chętniej korzystają z usług wypożyczalni samochodowych, m.in. naszej, i decydują się na długoterminowy wynajem odpowiedniej ilości aut. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu opiszemy, jakie są największe zalety takiego rozwiązania.

Długoterminowy wynajem samochodu jako koszt prowadzenia działalności

Przede wszystkim właściciele firm opłacają długoterminowy wynajem samochodów, wszystkie związane z tym koszty mogą sobie wpisać jako swój koszt prowadzenia działalności. W tym miejscu warto zaznaczyć, że kosztami firmy będzie nie tylko sama opłata za wynajem samochodów, ale także wszystkie ponoszone koszty eksploatacyjne, czyli wydatki ponoszone na zakup benzyny, przeglądy techniczne, przejazdy płatnymi drogami i autostradami czy wykonywanie niezbędnych napraw.

Możliwość stworzenia floty samochodów zgodnej z identyfikacją wizualna marki

Korzystając z usług wypożyczalni samochodów i wynajmując kilka lub kilkanaście samochodów na potrzeby swoich pracowników, właściciele firm mogą oczywiście wybrać auta w kolorach, które będą tożsame z identyfikacją wizualną firmy. Co więcej, dzięki zdecydowaniu się na współpracę z naprawdę dobrą wypożyczalnią aut, taką jak np. nasza, mogą wybrać takie modele samochodów dla swoich pracowników, które będą dodawały firmie prestiżu. Decydując się na długoterminowy wynajem samochodów zamiast ich zakupu w leasingu, klienci nie muszą spłacać wartości samochodu, tylko płacą za możliwość jego użytkowania. Miesięczna opłata za samochód jest w związku z tym bardzo często niższa niż rata leasingu.

Możliwość częstej zmiany wykorzystywanych samochodów

Dla firm bardzo istotnym argumentem, który przemawia za wynajmem długoterminowym zamiast leasingu samochodów, jest także możliwość stosunkowo częstej zmiany floty aut. W wynajmie długoterminowym zazwyczaj można zmienić całą flotę aut już po 2 latach jej użytkowania. W leasingu natomiast, najpierw należy zakończyć okres spłaty i potem zadecydować o tym, czy wykupuje się samochody na własność, czy nie.